O O O O O O O

YÖNETİM KURULU

Grup şirketimiz, turizm, Gıda ve İnşaat alanında hizmet veren üç şirketten oluşmaktadır.

Köşdere Enerji Tur. İnşaat Sanayi ve Ticaret. A.Ş
Meydere Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş
Biga Özel Eğitim ve Sağlık Hizmetleri Turizm Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Grup Şirketimiz aile şirketi olup yönetim kurulu Üyelerimiz;

İBRAHİM KÖŞDERE ( İNŞ.YÜK.MÜH.)

 

09.07.1951 yılında Bulgaristan Kırcaali’de doğan İbrahim Köşdere, ilk, orta ve lise tahsilini Kırcaali’de tamamladı. Türkiye - Bulgaristan Devletleri arasında yapılan “Parçalanmış Aileleri Birleştirme” anlaşması gereği Türkiye’ye 1968 yılında “serbest göçmen” olarak geldi.

Aynı yıl, üniversite sınavlarına katılarak İTÜ İnşaat Fakültesi’nde okumaya hak kazandı.Ekonomik sıkıntılar nedeni ile gündüzleri çalışarak, geceleri üniversite eğitimi alarak “İnşaat Yüksek Mühendis” olarak mezun oldu.

Edinmiş olduğu deneyimlerle 1976 yılında “Atılım İnşaat” firmasını kurdu.Başta İstanbul olmak üzere Çanakkale, Bolu, Sivas, Erzurum, Adana, Muş gibi değişik illerde hastane, okul, askeri tesis, lojman, yol ve altyapı inşaatlarını tamamladı.Daha sonra, 1995 yılında Çanakkale-Biga İlçesinde otel, çok amaçlı aktivite merkezi, apart otelve spor tesisleri yaparak faaliyete geçirdi.İbrahim Köşdere, 1996 yılında Antalya İli, Alanya İlçesi, Türkler Beldesinde inşa ettiği “Nebibe Köşdere Sağlık Ocağı” ve 1988 yılında Çanakkale İli merkezinde inşa ettiği “4 No’lu Köşdere Sağlık Ocağı” tesislerini teşrif ederek T.C.Sağlık Bakanlığı’na hibe olarak devretti.

Siyaset hayatına 2001 senesinde Çanakkale İli kurucu il başkanı olarak başlayan İbrahim Köşdere, 22.dönem seçimlerinde aynı ilden milletvekili seçilerek, 5 yıl T.B.M.M.’de hizmet verdi.Kuvvetli sosyal yönü ve akademisyen kimliği ile milletvekilliği sırasında birçok dernek organizasyonu, toplantı, girişim ve yardımlarda bulunarak toplumumuza değer kattı.Seçim bölgesinde çeşitli alt-üst yapı projeleri ile özellikle Gelibolu’da bulunan Şehitlik Projesi ile ilgili yoğun çalışmada bulunan İbrahim Köşdere, Gelibolu’da “Köşdere Ailesi” adına bir şehitlik inşa ederek Çanakkale Savaşı’nda şehit olmuş atalarımıza hizmette bulunmuştur.

Milletvekilliği döneminden sonra, yatırımcı / iş adamı kimliğine geri dönerek Çanakkale İli, Biga İlçesinde yeni yatırımlara başladı.Civar ilçelerdeki çiftliklere destek ve bölgenin ihracat potansiyelini güçlendirmek için Biga’da Meydere Soğuk Hava Tesisleri, Ürün İşleme ve Paketleme Tesisi ile Dondurulmuş Yaş Meyve ve Sebze Tesisini tamamlayarak Mayıs 2009 yılında faaliyete geçirmiştir.

İbrahim Köşdere evli ve biri kız, ikisi erkek olmak üzere üç çocuk babasıdır.


 

CAVİDE KÖŞDERE

 

23.08.1952 Biga Çanakkale doğumlu.Öğrenimini Biga’da tamamladı.1974 yılında İbrahim Köşdere ile dünya evine girdi.Uluslararası üne kavuşan firması, Çanakkale Biga İlçesinde mevcut 3 yıldızlı otel, bitişiğinde arsa ve arazide 5 yıldızlı Biga Jeotermal ve Sağlık Turizm Tesisini inşa etmek ve yerli yabancı turizm sektörüne hizmet sunmak için yatırım yapılması için önemli katkılarda bulunmuştur.

Yapmış olduğu yatırım ve işletmeler konusunda emek ve kazanımlarına yoksul üniversite öğrencilerine burs vererek katkıda bulunmuş, Biga Devlet Hastanesinde hasta yatakhanelerinin yenilenmesi ve tefriş ve mefruşatında da önemli katkılar yapmıştır.

Üç çocuk annesi olan Cavide Köşdere edinmiş olduğu bilgi ve deneyimleriyle Sivil Toplum Örgütlerinde de görev almaktadır.


 

BİHTER KÖŞDERE YEL

 

1976 senesinde İstanbul'da doğdu.İlk ve orta öğrenimi İstanbul'da tamamladıktan sonra 2000 senesinde Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nden mezun oldu. 

Yüksek Lisans programını yurt dışında işletme üzerine tamamlayan YEL firrmamızda görev almaktadır. Sayın Köşdere Yel, evli ve iki çocuk annesidir.


 

AKAY KÖŞDERE

 

1980 yılı İstanbul’da doğdu. 2002 yılında Balıkesir Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliğinden mezun oldu. 2005 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Mühendislik Yönetimi konusunda mastır eğitimini tamamlayan Akay Köşdere 2003-2007 yılları arasında TOKİ İştiraki Emlak Gayrimenkul Yatırım Ortaklığında Kontrol Mühendisi ve Kontrol Amirliği görevlerinde bulundu. 2007 yılında itibaren firmamızda yönetim kurulu üyesi Akay Köşdere evli ve 1 çocuk babasıdır.

 

KADİRCAN KÖŞDERE

1991 yılında İstanbulda doğdu. 2015 yılında Maltepe Ünivesitesinden mezun olan Kadircan Köşdere firmamızda yönetim kurulu üyesi olarak görev almaktadır.